Untitled Document
     
 
صفحه محمد حسن محقق معین در آکادمیا
صفحه محمد حسن محقق معین در آکادمیا https://independent.academia.edu/Moein
 
independent.academia.edu/Moein

وب سايت آموزش غير رسمي

 

ز گهواره تا گور دانش به جوي

این وب سایت اینترنتی  در نشانی www.infed.org یک دائرالمعارف هوشمند و چابک برخط است که در سال 1995 با دورهم جمع شدن گروه کوچکی از آموزشگران انگلیسی به عنوان سامانه ای مستقل و غیر انتفاعی باز شده و  هم اکنون در حدود 7 میلیون بار در سال مشاهده می گردد.این وب سایت درجه بسیار سریع از مرجع بین المللی  Alexa اخذ نموده  و یکی از 200 هزار وب سایت  پر مراجعه به زبان انگلیسی در جهان است.

هدف کلی این وب سایت فراهم کردن فضایی برای مردم به منظور کاوش در نظریه و تجربه آموزش غیر رسمی و یادگیری مبتنی بر عمل اجتماعی است.هدف ویژه وب سایت ،تشویق آموزشگران و افراد خلاق به بسط  فعالیت ها در  در زمینه پرورش: اجتماع،گفت وگو  و ارتباط است.

اصول راهنمای طراحی  و ساخت این وب سایت شامل ملزومات ذیل است:

        ساختارهای صاف و ساده برای دسترسی های آسان

        روانی نگهداری صفحه

        ارائه اطلاعات موجز و مرتبط بسته به تقاضا

        سریع بالا آمدن صفحات

استفاده کنندگان این وب سایت تا کنون بر اساس اطلاعات دریافت شده گردانندگان آن شامل سه دسته اصلی ذیل هستند:

        دانشجویان دانشگاهها  ، فراگیران آموزشهای حرفه ای در زمینه جوانان و شاغلان امور اجتماعی،آموزش بزرگسالان و آموزش غیر رسمی

        اعضای فرهنگستان و حرفه ای های در گیر در فعالیت های تازه در حوزه آموزش های بدون مدرک غیر رسمی و غیر رسمی برای مثال در آموزش عالی،آموزش غیر رسمی مبتنی براجتماع  community education ، کتابخانه ها و موزه ها به ویژه در آمریکای شمالی،استرالیا و اروپا

        کارشناسان در گیر در فعالیت های جوانان،آموزش بزرگسالان و آموزش غیر رسمی(اموزش مداوم،آموزش مادام العمر،آموزش مستمر)

25 درصد کاربران وب سایت از ایالات متحده امریکا،و حدود 20 درصد از  انگلستان  و تعداد زیادی بازدید کننده ازاسترالیا،کانادا و نیوزلندهستند.در حال حاضر وب سایت دو میلیون بازدید کننده در یک سال دارد. به عبارت دیگرحدود 7 ملییون بار صفحات این وب سایت در سال مورد مشاهده دو میلیون بازدید کننده قرار می گیرد.

این وب سایت که دارای کاوشگر اختصاصی هوشمند و قدرتمندی است از سه بخش اصلی ایده ها،متفکران و تجربه ها تشکیل شده است. در بخش ایده ها مفاهیم کلیدی نظریه ها در آموزش غیر رسمی،آموزش مادم العمر و عمل اجتماعی ارائه شده است.در بخش متفکران تولید کنندگان اصلی و توسعه دهندگان نظریه ها و تجارب در حوزه های اخیرالذکر به تفکیک شخصیت، معرفی شده اند.در بخش تجربه های این سایت مطالب روشنگری در این حوزه ها به تفکیک موضوع به صورت یادداشت های کوتاه و بلند، تو در تو ، مستقل  و مرتبط قابل دسترسی آسان و سریع است.

 آقای مارک  اسمیت  Mark K. Smithمتخصص در حوزه آموزش غیر رسمی و مادام العمر شاغل در دانشکده جرج ویلیام لندن(  YMCA George Williams College, London) و نیز استاد مدعو در رشته آموزش مبتنی بر اجتماع دانشگاه  استراتسلاید گلاسگو انگلستان گرداننده اصلی این وب سایت است. خانم میشله ارینا دویل Michele Erina Doyle  آموزشگر و کارشناس در حوزه های ورزش،جوانان و انواع آموزش های غیر رسمی  و آقای تونی جفز Tony Jeffs عضو واحد مطالعات جوانان و اجتماع گروه جامعه شناسی و خط مشی اجتماعی دانشگاه دورهام انگلستان از همکاران اصلی در به روز رسانی و نگهداری این وب سایت  ارزشمند هستند.

این وب سایت آماده پذیرش مشارکت  صاحبنظران  و علاقه مندان در زمینه تحقق اهداف وب سایت است و در آخرین اطلاعیه آمادگی وب سایت برای بررسی و  پذیرش ایده ها و تجارب  علاقه مندان در چهار زمینه  برابری طلبی زنان و عمل اجتماعیFeminism and social action  ،راهنمائی Mentoring،امور جوانان مسلمان Muslim youth work و آموزش همالانPeer education اعلام شده است.راهنما و جزئیات چگونگی همکاری با این وب سایت در بخش در باره سایت موجود است.

 

 
www.infed.org


 
 
Untitled Document
© : همه حقوق برای موسسه ارزشیابی توانمند ساز معین محفوظ است.  90 - 1383